Komputery

Jak sama nazwa wskazuje do dyskusji na temat szeroko pojętej elektroniki - komputery, elektroniczne zabawki. Forum im. Moffa
miniroch
Zasłużeni

Re: Komputery

Postprzez miniroch » 16 kwi 2020, o 11:13

Nie bardzo wiem co masz na myśli przez okno z blekitnymi oknami. Jestes w stanie to nagrac/inaczej opisac?
Odpal msconfig i zobacz, co uruchamiasz przy starcie, moze masz jakies apki ktore ci mula na wejsciu.

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 16 kwi 2020, o 11:36

zaraz po włączeniu zasilania jest taki ekran
Obrazek
wyświetla się kilka sekund później gaśnie i przez około minutę wyświetla czarny ekran,
Dopiero po tym pokazuje się okno do wpisania pinu i pokazuje się pulpit

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 16 kwi 2020, o 11:50

To może być mnóstwo rzeczy. Spróbuj odpalić w trybie awaryjnym i zobacz, czy tam też wjeżdża tak długo. Jeśli tak, to pewnie trzeba będzie pogmerać w BIOSie. Jak nie, to do sprawdzenia stery karty graficznej (był ostatnio jakiś update? A jak nie, to warto spróbować zrobić), do tego darmowy przelot Malwarebytes i usunięcie syfu:
https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

Poprzeglądaj Task Manager i zobacz, czy coś nie wygląda podejrzanie, może być jakiś proces/usługa, które startują bez twojej wiedzy i zżerają zasoby. Wpisz w pasku start sysdm.cpl, odpal, wejdź na zaawansowane -> wydajność -> zaawansowane, zobacz jaki jest całkowity rozmiar stronicowania i czy jest ustawiany automatycznie.

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 17 kwi 2020, o 11:05

Mini nie wiem jak to zrobiłeś ale już wszystko działa ok.
Uj wie co było, odpaliłem w trybie awaryjnym i system odpalił od strzała, później spróbowałem już normalnie i wszystko wróciło do normy. Cuda <spoko>

Slipknot
Zasłużeni

Postprzez Slipknot » 7 maja 2020, o 14:37

Mam do was pytanie
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu laptopa do gier w kwocie 4-5 tys. Wybór padł na taki oto model
https://www.x-kom.pl/p/531638-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-120hz.html?partnerid=100952912&sm12=NTU=&ts=1586104201&token=5327049d0706f78263ee21bea679731c
Ale tuż przed zakupem naszły mnie pewne wątpliwości. Jakoś z końcem roku na rynku ma pojawić się nowy X Box. Cena tego cacka ma wynosić około 2.5 tys czyli znacznie mniej niż w.wym laptop. W co gram? FIFA jest obowiązkowa tak samo jak tytuły typu Wiedzmin RDR i tutaj wiadomo, że jestem w stanie pograć na konsoli, ale jestem wielkim fanem Footbal Menagera plus takich gier jak choćby Xcom czy Darknes Dungeon itp. Laptopa potrzebuje tak czy siak do codziennego użytku wiec tutaj mam do was kilka pytań:
1. Czy w kwocie do 5 tys jestem w stanie kupić nowego x boxa plus DOBREGO laptopa na którym pogram w jakieś rozsądne RTS czy FPS?
2. Czy waszym zdaniem warto kupić nowego Xboxa po premierze czy czekać na następna „poprawiona” wersje?
3. Jeżeli w punkcie 1 tak to czy moglibyście wrzucić jakiś model takiego laptopa? Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego tańszego lapka do gier?
Przepraszam jeżeli te pytania wydają się wam durne, ale niestety słabo umiem w technologie i nie chce wyrzucać kasy w błoto, a czytając rożnego rodzaju rankingi i opinie w internecie można zgłupieć <lol>

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 7 maja 2020, o 21:06

Z dłuższą wypowiedzią jeszcze wrócę, ale dlaczego nie mógłbyś grać na konsoli w RTSy + FPSy, nawet zakładając podpięcie klawiatury i myszy, co jest możliwe?
W FMa pograsz na każdym lapku, chociaż nie wiem jak jest obecnie z grafiką - ja i tak zawsze grałem na kulkach <piwo>

Slipknot
Zasłużeni

Postprzez Slipknot » 8 maja 2020, o 11:58

Mini a to nie jest tak, że podłączenie mszy plus klawiatury jest ok do momentu włączenia jakiejś gry? Kiedyś słyszałem ze wszystko hula a w w grze po prostu mysz z klawiaturą są nieaktywne.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 11 maja 2020, o 15:00

Z tego co pamiętam, można grać w wybranych tytułach - ile ich jest, nie wiem, nie korzystam.
Kluczowa wiedza jest taka, że RTSy i FM to nie są wymagające gry, natomiast najwięcej killerów graficznych to FPSy. Do tych drugich spokojnie można się przesiąść na pada, o ile idziesz na dobrą zabawę a nie niezwykłą skuteczność pochodzącą prosto ze świecącej w każdej barwie RGB myszki w multi.

W temacie samego laptopa do gier, w ogóle nie uznaję takiego urządzenia. Za rok będzie warty 2/3 tysiące, jak nowa generacja wejdzie na wyższy poziom to będzie sprzęt do gier w medium/low, a podzespołów nie wymienisz. W pewnym momencie zostajesz z klocem do internetu, który mobilnością niewiele przewyższa zwykłego PC. Znacznie rozsądniejsze opcje to albo medium PC + spoko lapek za ~5 tysi, albo preferowana opcja, medium lapek + konsola. W przypadku Xboxa warto wziąć też pod uwagę sam fakt, że jest Xbox Game Pass, co jest olbrzymią oszczędnością na grach - przy standardowej cenie ~50 zł za miesiąc za ponad 100 gier, wśród których są hiciory, dodawane nawet w okolicach premiery.

Co do pytań:
1) Kwestia ceny Xboxa. Ja obstawiam jakieś 2500, laptopa znajdziesz w okolicach 3k, chociaż przy obecnym rynku ciężko jest zgadywać.
2) Zawsze czekać. Chociaż X w tym roku zdaje się mierzyć w naprawdę dopracowaną i fantastycznie poskładaną technologię, to lepiej ominąć ewentualną chorobę wieku dziecięcego. Na początku tych gier i tak nie będzie dużo, można się szykować na remastery, odgrzewane kotlety i 2/3 tytuły first party. Do pół roku się ustabilizuje, wtedy można kupić - to nie będzie poprawiona wersja jak na obecnej generacji, czyli One X vs zwykły One/One S, ale powinna zawierać pierwsze ewentualne poprawki w przypadku jakiegoś przegrzewania czy innych problemów na starcie.
3) Olać lapki do gier. Kup lapka do wszystkiego, graj w RTSy i FMa, FPS na konsoli to sama przyjemność.
Jeśli chodzi o konkrety, to co najmniej i5, 8GB RAM to też absolutne minimum, na dobrą kartę graficzną raczej nie ma co liczyć, trzeba popatrzeć na benchmarki.
Ja rok temu kupowałem coś takiego za 3100:
https://www.morele.net/laptop-lenovo-yo ... b-5615741/

Od tej pory jestem wielkim fanem "składaków", które dają coś więcej, niż zwykły lapek. Do tego jest mega wydajny, a na baterii trzyma 5h+. Patrząc na dostępność podejrzewam, że Lenovo zamieniło go jakimś innym modelem, ale warto się zwyczajnie popatrzeć na składaki, teraz jest ich dość sporo. Całkiem sympatyczne laptopy ma też Huawei, ale to zupełnie tradycyjny sprzęt.

Slipknot
Zasłużeni

Postprzez Slipknot » 12 maja 2020, o 04:33

Mini jesteś wielki <piwo>

EwaCzech

Postprzez EwaCzech » 18 wrz 2020, o 11:54

Dziękuję za szczegółowy opis. Osobiście, nie kupowałbym laptopów Lenovo, są tylko bardzo drogie dobrej jakości. Czy warto kupić takiego laptopa? Huawei i HP to dobre firmy.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 18 wrz 2020, o 14:29

:kekeke:
Statystyka jest jak spódniczka mini...
Pokazuje wiele ale zakrywa najważniejsze.

Poprzednia strona

Powrót do Elektronika / gry komputerowe